Category: Kultura

Příští dovolenou to dáte

Je tak bezvadné, že děti konečně povyrostly a mohou s Vámi absolvovat cyklistickou dovolenou, jakou jste zažívali před mnoha lety, než jste si ty malé pacholky pořídili! Takovou paniku z radosti nad společnou dovolenou úplně celé rodiny na kolech zažíváte poprvé! Nechť je Vám přáno!
rodinka na kolech.jpg
Máte nějaký problém?

A co to, že jste se tak najednou zasekli? Něco Vám pokazilo radost? No jo, musíte zorganizovat odvoz bicyklů vlakem na místo Vaší společné dovolené. Hm, tak to je škoda, že nemáte závěsné zařízení https://www.terand.cz/prakticnost-na-prvnim-miste. To by se Vám teď šiklo, viďte? A s držákem na kola? To by bylo podstatně jednodušší odjet se vším všudy, včetně bicyklů a dětí. Ale když nemáte, tak nemáte.

Takže nic. Musíte je poslat vlakem. Tedy ta kola. Ne děti.

·         Seznamte se symboly, které označují možnost, nebo nemožnost přepravy kola v daném vlaku.

·         Musíte si rezervovat místa pro kola v přepravním vagonu. Průvodčí je bude mít pod kontrolou.

·         Počítejte s penězi, které vyplynou z počtu kilometrů v přepravním vagonu, ceny za úschovu a místenku. Když budete kupovat jízdenku prostřednictvím e-shopu, vyjde Vás to levněji. Rezervovat místa pro Vaše kola můžete až 2 měsíce před odjezdem.

·         A než předáte kola zaměstnanci ČD, musíte odmontovat lehce odnímatelné součásti kola. To je vážně v přepravním řádu uvedeno.
kola ve vlaku.jpg
Jak je to komplikované, co říkáte?

A jak skvělé by bylo ráno před odjezdem připevnit kola na držák na kola, který je připevněn k závěsnému zařízení, poskládat batožinu do kufru auta a naložit manželku a děti a vyrazit na super dovolenou! No nic. Vás se to zatím netýká. Vy musíte vyběhat pro letošní dovolenou rezervaci a přepravu Vašich bicyklů vlakem.

Ale nebojte. Do příští dovolené si zařídíte držák na kola a budete společně cestovat daleko pohodlněji, než letos! Myslete na to včas! Rok uteče jako voda.

Příští dovolenou to dáte
4.2 (83.33%)6

grapeme.cz